Vrijstelling en toelating
Heeft u recht op een vrijstelling? En welke richtlijnen hanteert NIMA eigenlijk voor deelname aan een examen?
Sinds 2001 heeft NIMA geen ‘toelatingseisen’ meer, maar ‘richtlijnen’ voor deelname aan een examen. Het is bijvoorbeeld niet meer verplicht om een NIMA Marketing-A Diploma te hebben om te kunnen deelnemen aan het NIMA Marketing-B Examen. De richtlijnen geven aan voor welk niveau de examens bedoeld zijn. Op basis daarvan kunt u zelf, eventueel in overleg met uw opleider, inschatten of u kunt deelnemen aan het examen. Alleen voor NIMA-C geldt een toelatingseis met betrekking tot werkervaring.
Vrijstelling aanvragen
Wilt u een vrijstelling aanvragen? Zoek uw eerder genoten opleiding op in onderstaande tabel. Download vervolgens het aanvraagformulier om een vrijstelling aan te vragen. De administratiekosten bedragen € 25.
Staat uw eerder afgeronde opleiding hier niet bij, maar wilt u toch een vrijstelling aanvragen? Dan bedragen de kosten € 75. Lees meer over vrijstellingsverzoeken NIMA Examens.
Een vrijstellingsverzoek kan enkel worden ingediend op basis van een behaald diploma dat niet ouder is dan vijf jaar. Een verleende vrijstelling heeft een geldigheidsduur van drie jaar.
Het NIMA geeft enkel een vrijstelling af voor één module van een NIMA-Examen. Dit houdt in dat een kandidaat, om in het bezit te komen van het officiële NIMA-Diploma, altijd één module van een NIMA-Examen dient af te ronden met een voldoende.
Op basis van (combinaties van) vrijstellingen wordt geen NIMA-Diploma afgegeven.
Vrijstelling aanvragen opleiders Bent u een opleider en wilt u uw opleiding door NIMA laten accrediteren zodat ook uw gediplomeerden in aanmerking kunnen komen voor een NIMA vrijstelling? Neem dan contact met ons op. Bel 020 - 503 93 51 of email b.hilarides(at)nima.nl.
Overzicht van vrijstellingen en toelatingsrichtlijnen
Examen | Toelatingsrichtlijnen | Vrijstelling |
|---|---|---|
Geen toelatingsrichtlijnen | Geen vrijstellingen | |
| Geen vrijstellingen | |
| Geen vrijstellingen | |
| Geen vrijstellingen | |
| Geen vrijstellingen | |
| Consumenten- marketing-B1:
| |
| Business Marketing-B1:
| |
| Geen vrijstellingen van toepassing | |
| Geen vrijstellingen van toepassing | |
| Geen vrijstellingen van toepassing | |
| Geen vrijstellingen van toepassing | |
MOA/NIMA Marketingonderzoek & Informatiemanagement-B (MIM-B) |
| Geen vrijstellingen van toepassing |
| Geen vrijstellingen van toepassing | |
Toelatingseis
| NIMA-C1: Enkel op individueel | |
*alleen HBO-CE diploma's van door NIMA geaccrediteerde HBO-CE opleidingen, komen in aanmerking voor de standaard vrijstelling. | Kandidaten van geaccrediteerde opleidingen ontvangen bij hun HBO-CE Diploma een brief van NIMA. |
Laatste nieuws
-
MIE 2012: succesvolle bijdrage NIMA
03 februari 2012 -
B2B marketeers: Begrijp je publiek en controleer je content.
03 februari 2012 -
Uitgelicht: NIMA Expert Class Pricing
31 januari 2012 -
MWG Congres 2012: De Wedstrijd – De regels van het spel veranderen
30 januari 2012 -
Spotted on Twitter: Neuromarketing
27 januari 2012
Komende examens
-
NIMA eMarketing-B1 (schriftelijk)
07 februari 2012 -
NIMA/SMA Sales-B1 (schriftelijk)
14 februari 2012 -
NIMA/SMA Sales-A2 (mondeling)
06 maart 2012 -
NIMA Communicatie-A (schriftelijk)
06 maart 2012 -
NIMA Marketing-A (schriftelijk)
06 maart 2012


