
Brussel, 4 maart 2026 – De European Marketing Confederation (EMC) maakt de finalisten bekend voor de European Marketer of the Year Award 2026. Tien van Europa’s meest vooraanstaande strategische marketeers zijn geselecteerd voor deze prestigieuze titel.
In veel Europese landen wordt jaarlijks een National Marketing Champion gekozen: een marketeer die zich onderscheidt door strategisch leiderschap en aantoonbare impact. Vanuit deze nationale winnaars selecteert de EMC vervolgens de kandidaten voor de Europese titel. Marketingverenigingen uit heel Europa werden uitgenodigd om hun nationale kampioen te nomineren. De eerste selectieronde is inmiddels afgerond en heeft geleid tot een shortlist van tien finalisten.
Jurygesprekken bepalen de winnaar
Een professionele jury zal de geselecteerde kandidaten interviewen en uiteindelijk bepalen wie zich European Marketer of the Year 2026 mag noemen.
De winnaar wordt bekendgemaakt op 23 april 2026 in Vilnius, tijdens de uitreiking van de LIMA Awards.
Erkenning voor nationale marketingkampioenen
Alle finalisten hebben zich in hun eigen land al bewezen als toonaangevende marketingprofessionals. Hun nominatie voor deze Europese titel onderstreept hun impact en hun bijdrage aan de ontwikkeling van het vak.
De prijs wordt ondersteund door veertien marketingverenigingen uit heel Europa, die gezamenlijk zorgen voor een zorgvuldig selectieproces waarin alleen de meest invloedrijke marketeers worden genomineerd.
De finalisten (in willekeurige volgorde)
-
Stijn Mentrop-Hulisan – McDonald’s (Nederland)
-
Laurence Herbeert – Puratos (België)
-
Ádám Mérő – Coca-Cola (Hongarije)
-
Orla Mitchell – WaterWipes (Ierland)
-
Vaida Jurkonienė – Telia (Litouwen)
-
Sergio Leal – voormalig McDonald’s (Portugal)
-
César Romera – Kyndryl (Spanje)
-
Carolina Eggertsson – Tele2 (Zweden)
-
Marco Greco – Ochsner Sport (Zwitserland)
-
Werner Lampert – Werner Lampert Beratung (Oostenrijk)
Volgens de EMC vertegenwoordigen deze finalisten het hoogste niveau van marketingprofessionaliteit in Europa. Zij laten zien hoe strategische marketing bijdraagt aan duurzame groei, sterke merken en concurrentievoordeel op internationale markten.
Tegelijkertijd vormen zij een inspiratie voor de volgende generatie marketing- en businessprofessionals die hun carrière in het vakgebied beginnen.
Over de European Marketing Confederation (EMC)
De European Marketing Confederation is de grootste marketingorganisatie van Europa. EMC vertegenwoordigt meer dan 100.000 marketeers via veertien nationale marketingverenigingen.
Samen bereiken deze organisaties meer dan 1 miljoen volgers op sociale media en ruim 5 miljoen unieke websitebezoekers.
Als non-profitorganisatie werkt EMC samen met haar leden om marketingonderwijs, professionele ontwikkeling en waardecreatie binnen het marketingvak in heel Europa te versterken.